BİLİM & TEKNOLOJİ

  • Apple Glass üretimi için hazırlıklar başladı

AKtroller birbirine girdi..

Erdoğan’ı eleştirmek tutuklanma nedeni…

Apple Glass üretimi için hazırlıklar başladı

iPad Pro 2020 inceleme!

Cumhurbaşkanlığına 3 yeni makam aracı

Cumhurbaşkanlığına alınan 52 milyon liralık 3 yeni Mercedes’i hatırlatan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Millete soğan patates, saraya Mercedes… Olmaz olsun. Ayıptır bu, Allah’tan korkmamaktır; bu, kul hakkı yemektir” ifadesini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla soğan-patates dağıtımı yapılırken, saraydaki harcamalara dikkat çekti. Altay, ““Millete soğan patates, saraya Mercedes… Olmaz olsun. Ayıptır bu, Allah’tan korkmamaktır; bu, kul hakkı yemektir” dedi.

Canan Kaftancıoğlu’ndan Erdoğan ve Soylu’ya tazminat davası

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, kendisini DHKP-C militanı olmakla suçlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu ve manevi tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Boğaziçi Üniversitesi’nde devam eden eylemlere katılan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’yla ilgili olarak “Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde olanlar terörist. İstanbul İl Başkanı orada, o zaten bir DHKP-C militanıdır” demişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Twitter üzerinden bir açıklama yaparak “Canan Kaftancıoğlu terör örgütlerinin soytarısıdır” yönünde bir paylaşımda bulunmuştu.

Son ankette Erdoğan’a büyük şok


Türkiye yeni yıla zamlarla girmişti. Artıbir Araştırma Şirketi’nin Ocak ayının başında yaptığı anket sonuçları ortaya çıktı. Son ankette, Cumhur İttifakı’nın oylarının eridiği Millet İttifakı’nın yükselişte olduğu görülürken halkın yüzde 52.1’i erken seçim talebinde bulundu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne destek yüzde 28.6’ya kadar geriledi. En çok izlenen haber kanalları arasında KRT TV 4. oldu. İşte Artıbir Araştırma Şirketi’nin yaptığı son anketten çarpıcı sonuçlar.

Türkiye 2020’yi geride bırakıp 2021‘e merhaba dediği 1 Ocak‘tan itibaren zam yağmuruna tutuldu. TUİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarına halk tepki gösterirken gıda ürünlerine yapılan zamlar dudak uçuklattı. Ekonomik buhran, koronavirüs salgını ve sağlık sorunlarının da önüne geçti. Zamlar, işsizlik, ekonomik buhran anketlere de yansıdı.

Olay TV kapandı

30 Kasım’da yeniden yayın hayatına başlayan Olay TV kapatıldı. Nevşin Mengü’nün sunduğu Ana Haber Bülteni’nde konuşan Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar “Olay TV’nin bütün yayın hakları, lisansı Cavit Çağlar’da. Cavit bey, ‘Bana iktidardan büyük baskı var. Çok ağır baskı altındayım devam edemeyeceğim’ dedi. Hüseyin Köksal buraya yeniden yayın hayatına başlaması için bir sermaye koydu ve birlikte yola çıktılar. Hüseyin Bey, Cavit Bey ile ortaklığını sonlandırma kararı aldı. Çünkü bu yayıncılığı daha fazla sürdüremeyeceğimizi anladık.” dedi.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/olay-tv-kapandi-6183312/

Samsun’da daire başkanının kasasından milyonlar çıktı

AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yaparken rüşvet iddiasıyla tutuklanan Bahattin K.’nın ev ve iş yerinde yapılan aramalarda kasa içerisinde yaklaşık 10 milyon lira ele geçirildiği ileri sürüldü. Cumhuriyet savcılığı soruşturmada gizlilik kararı alırken Bahattin K.’nı zabıta memurluğundan daire başkanlığına kadarki hızlı yükselişi dikkat çekti.

Liseyi bitirdikten sonra girdiği KPSS sınavı sonucunda Terme ilçesine bağlı olan ve daha sonra mahalleye dönüştürülen Evci belediyesinde zabıta olarak göreve başlayan 40 yaşındaki Bahattin K, 2004-2009 yılarında merkez ilçelerden İlkadım’da Belediye Başkanlığı yapan AKP’li Erdoğan Tok tarafından düz memur olarak yatay geçişle belediyede işe başladı.

23 barodan ortak açıklama: AİHM kararı derhal yerine getirilmeli, Selahattin Demirtaş tahliye edilmelidir..

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Selahattin Demirtaş hakkında verdiği “derhal tahliye” kararının ardından 23 kentin baroları ortak bir açıklama yaptı. Açıklamada, kararın bağlayıcı olduğuna dikkat çekilerek gereğinin yerine getirilmesi çağrısı yapıldı.

Aralarında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Diyarbakır, Şanlıurfa barolarının bulunduğu 23 kentin barolarından yapılan ortak yazılı açıklamada, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Büyük Dairesi’nin kararıyla birlikte Selahattin Demirtaş’ın durumu ele alındı.

Eski İçişleri Bakanı: Çakıcı’nın devlete hizmetleri filan hepsi sahte

Eski İçişleri Bakanı Saadettin Tantan çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ölümle tehdit eden mafya örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın devlete hizmet ettiği iddiaları hakkında Tantan, “devlete hizmetleri filan hepsi sahte” diyerek itiraz etti. Erdoğan’ın halkı kandırarak statüsünü korumaya çalıştığını belirten Tantan, Devlet Bahçeli için de “Amerikan milliyetçileri diye bir projenin parçası” dedi. Tantan, 15 Temmuz gerçeklerinin iktidar tarafından ortaya çıkmasının engellendiğini belirtti. İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri’ne dikkat çeken Tantan AKP dönemindeki hukuksuzlukların tek tek incelenmesini istedi.

Gökçek dönemindeki vurgunun detayları

Melih Gökçek döneminde gerçekleştirilen en büyük vurgunlardan biri olarak kayıtlara geçen ve yargıya taşınan Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) iştiraki Belbeton A.Ş.’nin özelleştirme sürecine ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

Melih Gökçek döneminde gerçekleştirilen en büyük vurgunlardan biri olarak kayıtlara geçen ve yargıya taşınan Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) iştiraki Belbeton A.Ş.’nin özelleştirme sürecine ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.


‘Yazılmamış 15 Temmuz kitabını ele geçirmek istediler’

“Biat etmiyorsan ya teröristsin ya da casus” diyen Yıldız, tutuklanmasının bir amacının dijital arşivini ele geçirmek olduğunu vurguladı. Yıldız, yazılmamış 15 Temmuz kitabını ele geçirmek istediklerini anlattı.

İktidarın, medyanın büyük bölümüne de diz çöktürdüğünü, tehdit edenlerin kaleminden başka bir şeyi olmayanlardan korktuğunu ifade eden Yıldız, “Bizlerin tüm imkânsızlık ve baskılara rağmen gazetecilik yapmamızı kabullenmediler” dedi.


Çağdaş Avukatlar Grubu: Zulmün kara tarihinde yerinizi alacaksınız

Çağdaş Avukatlar Grubu, çoklu baro sistemine karşı Ankara’da mücadele eden meslektaşlarına destek olmak amacıyla Taksim’de bir araya geldi.

Çağdaş Avukatlar Grubu, çoklu baro sistemine karşı Ankara’da mücadele eden meslektaşlarına destek olmak amacıyla Taksim’de bulunan İstanbul Barosu önünde bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın metnini okuyan Av. Kasım Kaplan, “Bu nasıl bir hukuksuzluk, nasıl bir düşmanlıktır” dedi.CANLI RADYO & TV

Soylu’nun sözlerine sert tepki

TÜİK Başkanlığı’na yeni atama