Yardım çeklerini yakınlarına dağıtmış!

Arınç’tan şok suçlamalar…

AKtroller birbirine girdi..

Apple Glass üretimi için hazırlıklar başladı

Intel Core i9-10900K hız aşırtma rekoru kırdı!

iPad Pro 2020 inceleme!

  • Milli Eğitim'in tarikatlarla protokolü, buzdağının görünen kısmı mı? DW HABER 18.12.2023

Bu yılın ilk 8 ayında 37 binden fazla abonenin doğalgazı kesildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye genelinde borcu ödenmediği için doğalgazı kesik olan abone sayısının 2021 yılı için 22 bin 142 olduğunu ve bu sayının 2022 yılının ilk 8 ayında 37 bin 657’ye yükseldiğini açıkladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bu yılın ilk 8 ayında 37 bin 657 abonenin doğalgazının borcu nedeniyle kesildiğini açıkladı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM’ye verdiği soru önergesinde Fatih Dönmez’e, faturalarını ödeyemediği için doğalgazı kesilen abonelerin sayısını sordu. Gürer’in önergesine yanıt veren Dönmez, Türkiye genelinde borcu ödenmediği için doğal gazı kesik olan abone sayısının 2021 yılı için 22 bin 142 olduğunu ve bu sayının 2022 yılının ilk 8 ayında 37 bin 657’ye yükseldiğini açıkladı.

Dönmez, “EPDK Bildirim Sistemi üzerinde veriler belirli periyotlar halinde raporlanmaktadır. Bu kapsamda EPDK veri tabanında ortalama anlık ve günlük veriler bulunmamaktadır” dedi.

‘ENERJİ ZAMLARI DAR GELİRLİNİN BELİNİ BÜKTÜ’

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise yaptığı açıklamada Bakan Dönmez’in yanıtını değerlendirdi. Gürer, “Ekonomik kriz her alanda vatandaşı zorluyor. Doğalgaza 8 ayda 37 bin 657 kişi ödemesini yapamamış. Elektrik, akaryakıt zamları, sabit ve dar gelirlinin belini büktü” dedi.

Artık insanların battaniye altında soğuktan korunmaya çalıştığını, elektrik düğmesine ellerinin gitmediğini de kaydeden Gürer, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde Cumhurbaşkanı, market fiyatlarını gündeme getiriyor ama kendisinin bilgisi dahilinde elektrik, doğalgaz, akaryakıta gelen zamlar için hiç söz etmiyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak : sozcu.com.tr

Yorumlara Kapalı.

SİTE İÇİ ARAMA

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

SON EKLENENLER

Soylu’nun sözlerine sert tepki