Yıldırım, ‘Evet çıkarsa denize dökeriz’ diyen CHP’li vekile ateş püskürdü: Densiz, alçak!

Print Friendly, PDF & Email

Hüsnü Bozkurt. Fotoğraf: DHA

Başbakan Binali Yıldırım, referandumda ‘Evet’ çıkması durumunda ‘denize dökme’ tartışmasını başlatan CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’a ‘densiz’ ve ‘alçak’ dedi.

Bozkurt, referandumla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:  diyelim ki ‘Evet’ çıktı. Kimse heveslenmesin kardeşim. Biz yine Samsun’dan başlarız, Amasya’ya gideriz, Sivas’a gideriz, Ankara’ya geliriz. Buradan İnönü’ye, Sakarya’ya Dumlupınar’a, sizi İzmir’e kadar kovalamazsak anamızdan emdiğimiz süt helal olmasın.”

CHP’li vekil, Twitter hesabından da “1919’da Samsun’a çıkıp 1922’de İzmir’de denize döktüklerimiz emperyalistler ve uşaklarıydı. ‘Evet’ çıkarsa bölmek isteyenleri yine denize dökeriz” diye yazmıştı.

Bozkurt, daha sonra, “Denize dökeriz” lafını 16 Nisan’da ‘Evet’ oyu verecek yurttaşlara hitaben değil, ‘Türkiye’yi bölmek isteyenlere, emperyalist güçlere ve işbirlikçilerine’ söylediğini savunmuştu.

‘Alçak kimsin sen!’

Başbakan Yıldırım, esnaflarla düzenlediği konuşmada ‘densiz bir milletvekili’ diye nitelediği Bozkurt’un ifadelerine değinerek, “Alçak kimsin sen Türk milletine hakaret ediyorsun. Haddini bil. Bu ükenin bayrağı altında siyaset yapıp bu milleti tehdit etmek senin ne haddine” dedi.

‘Ne demek kontrollü?’

Binali Yıldırım, darbe girişiminin AKP’nin bilgisi dahilinde gerçekleştiğini ve ‘kontrollü’ olduğunu söyleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da, “Kontrollü darbe girişimi ne demek? Türkiye uçurumun kenarından dönmüş. Bu fetöcü alçakların arkasında durmayı bırak” yanıtını verdi.

Kaynakhttp://www.diken.com.tr/

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.