BİLİM & TEKNOLOJİ

  • iPad Pro 2020 inceleme! Magic Keyboard ile ilk karşılaşma

AKtroller birbirine girdi..

Erdoğan’ı eleştirmek tutuklanma nedeni…

‘Milli Eğitim’ Bilal’e emanet…

Apple Glass üretimi için hazırlıklar başladı

Ahmet Hakan’a Deniz Feneri sorgusu

Print Friendly, PDF & Email

Ahmet Hakan’dan çarpıcı Deniz Feneri ifadesi

GAZETECİ AHMET HAKAN’DAN ÇARPICI İFADELER 

‘İki Fener arasında organik bağ var’

Bir dönem Kanal 7’de çalışan gazeteci Ahmet Hakan’ın Deniz Feneri soruşturmasında çarpıcı ifadeler verdiği ortaya çıktı. Zekeriya Karaman’ın Kanal 7 için Deniz Feneri’nin parasını kullanmış olabileceğini söyleyen Hakan’ın kanaatine göre Türkiye’deki Deniz Feneri ile Almanya’daki Deniz Feneri arasında da bağlantı var. 

Almanya’daki Deniz Feneri e.V. bağlantılı soruşturmada, bir dönem Kanal 7’de spiker olarak çalışan gazeteci yazar Ahmet Hakan’ın tanık olarak ifade verdiği ortaya çıktı. Hakan, ifadesinde Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman’ın kendine göre bir davaya hizmet ettiğini belirterek, “Bu davaya hizmetin devam edebilmesi için Deniz Feneri e.V’nin parasını almış olabilir” dedi.

Ahmet Hakan, görevden alınan Deniz Feneri savcısı Nadi Türkaslan’a 2009 yılında verdiği ifadede çarpıcı açıklamalar yaptı. Hakan, özetle şunları kaydetti:

Kanal 7 nasıl kuruldu?

2003 yılına kadar Kanal 7’de haber spikeri olarak görev yaptım, o yıl işten ayrıldım. Şüpheliler Zekeriya Karaman, Mustafa Çelik, İsmail Karahan, Zahid Akman, Harun Kapıyoldaş gibi isimleri burada çalışmam nedeniyle tanıdım. Kanalda çalışmaya başladıktan sonra çevrede dedikodu olarak kanalın Almanya’dan para toplanarak kurulduğu söylenirdi. Ancak bununla neyin kastedildiğini bilmiyorum. Mehmet Gürhan isimli kişiyi de zaman zaman kanalda görürdüm.

Karaman derneğin parasını almış

Almanya’dan Deniz Feneri e.V. adına toplanan paranın herhangi bir siyasi parti için kullanıldığını düşünmüyorum ve tahmin etmiyorum. Bana göre Zekeriya Karaman, şahsi çıkarı için Deniz Feneri e.V’nin parasını almış olamaz. Bu anlamda Zekeriya Karaman bana göre dürüst ve namuslu birisidir. Ancak Karaman, Deniz Feneri e.V’nin parasını örneğin Kanal 7’de kullanmak, personelin maaşını ödemek için geçici olarak almış olabilir.

İki derneği kurduran Karaman’dır

Bana göre Türkiye Deniz Feneri Derneği’nin kurucusu olan ve Kanal 7’de Deniz Feneri isimli program yapan Uğur Aslan bir dernek kurabilecek kapasitede değildir. Uğur Aslan’a bu dernek kurdurulmuştur ve kurduran da bana göre Zekeriya Karaman’dır. Ayrıca Almanya’daki Deniz Feneri e.V’yi Mehmet Gürhan’ın kendi kendine kurabilmesi ve bu dernek adına kendi kendine para toplayabilmesi mümkün değildir. Mehmet Gürhan en azından icazet almak suretiyle bu derneği kurmuş olabilir. Bu icazeti de yine bence Zekeriya Karaman’dan almıştır.

İki dernek arasında bağ var

Benim kanaatime göre hukuken bağ olmasa dahi Türkiye’deki Deniz Feneri ile Almanya’daki Deniz Feneri arasında bağlantı vardır. Bunu mantıken söylüyorum. Zira Almanya’daki derneğin kurucusu Kanal 7 çalışanı olduğu gibi Türkiye’deki derneği kurucuları da Kanal 7 çalışanıdır. Bunun sonucunda her iki derneğin de organik bağı olduğunu söylüyorum. Türkiye’deki derneğin kurucularından Kanal 7’de çalışanlar bu derneği kurarken Zekeriya Karaman’dan izin almışlardır.

Kaynak : Muhalif Gazete

Bu bölümden isterseniz konu içeriğine ilişkin olmak üzere
görüş ve değerlendirmelerinizi paylaşabilirsiniz..

  

  

  

*


CANLI RADYO & TV

Soylu’nun sözlerine sert tepki

TÜİK Başkanlığı’na yeni atama

iPad Pro 2020 inceleme!