BİLİM & TEKNOLOJİ

  • Huawei P40 Pro Türkiye'de satışa çıktı: İşte öne çıkan özellikleri

AKtroller birbirine girdi..

Erdoğan’ı eleştirmek tutuklanma nedeni…

‘Milli Eğitim’ Bilal’e emanet…

Apple Glass üretimi için hazırlıklar başladı

Eski AK Partili yöneticiye ‘Fener’ sorgusu

Print Friendly, PDF & Email

ANKARA- Almanya’daki Deniz Feneri e.V.’nin Türkiye bağlantılarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Adalet Kalkınma Partisi Şefaatli İlçe Teşkilatı’nın eski yöneticilerinden Süfyan Gençarslan’ın yaklaşık 1,5 saat süreyle ifadesi alındı.

YİMPAŞ soruşturmasında adı Türkiye’ye aktarılan paraları sakladığı iddiasıyla geçen Gençarslan’ın bu kez Deniz Feneri e.V.’nin aktardığı paralara ilişkin aynı iddiayla sorgulandığı öğrenildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmasının ardından CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Cumhuriyet Savcısı Nadi Türkaslan’a başvurmuştu.

Soruşturmayla ilgili kendilerine ulaşan bazı duyumlarını savcı Türkaslan’a ileten Kart, ayrıca 4 sayfalık dilekçe vermişti. Kart, yaptığı açıklamada ise, Adalet ve Kalkınma Partisi, Deniz Feneri Derneği ve YİMPAŞ arasındaki sermaye akışını kanıtlayabilecek bir belgeye ilişkin bulgularını aktardığını kaydederek, şunları söylemişti: “Türkiye’nin dört yanından şahsımıza ulaşan bilgi ve belgeler oluyor. YİMPAŞ, Deniz Feneri ve AKP ilişkileri sermaye akışını gösteren belli bazı bilgi, bulgu ve duyumlarımı ilgili savcılara ulaştırdım. Endişem idari aşamadaki delillere yönelik olarak hükümet kaynaklı karartma girişimleri. Bu konuda daha fazla açıklama yaparsam, belgenin karartılabileceğini düşünüyorum.”

Kaynak : VATAN

Bu bölümden isterseniz konu içeriğine ilişkin olmak üzere
görüş ve değerlendirmelerinizi paylaşabilirsiniz..

  

  

  

*


CANLI RADYO & TV

Soylu’nun sözlerine sert tepki

TÜİK Başkanlığı’na yeni atama

iPad Pro 2020 inceleme!