BİLİM & TEKNOLOJİ

  • WhatsApp koronavirüs nedeniyle bir özelliğini güncelledi

AKtroller birbirine girdi..

Erdoğan’ı eleştirmek tutuklanma nedeni…

Apple Glass üretimi için hazırlıklar başladı

iPad Pro 2020 inceleme!

Eski savcı o haberi yalanladı

Print Friendly, PDF & Email

Almanya’daki Deniz Feneri e.V Derneği davasının Türkiye bağlantılarının araştırıldığı soruşturmayı yürütürken görevden alınan Ankara Cumhuriyet Savcısı Nadi Türkaslan’dan, bir televizyon kanalında yayınlanan “CHP’li vekillerle yemek yediği” yönündeki haberine yalanlama geldi.

Ankara- Haberin “son dakika” başlığı altında canlı yayınlandığı saatte evinde ailesiyle olduğunu belirten Türkaslan, “Bu restorana hayatım boyunca hiç gitmedim, hatta yerini dahi bilmem. Haberi yapan televizyon kanalını, cevap hakkımı kullanmak için aradım ancak isteğim yerine getirilmedi” dedi. Soruşturmanın tutuklu şüphelileri RTÜK eski Başkanı Zahid Akman ile Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman’ın şikâyeti üzerine hakkında yargı yolu açılan Cumhuriyet savcısı Türkaslan, açıklamasında Ülke TV isimli kanalda, CHP’li vekillerle birlikte yemeğe katıldığı yönünde haberler yayınlandığını, Ülke TV muhabirinin de zaman zaman canlı yayına bağlandığını ifade etti.

“O restaurantın yerini dahi bilmem” 

Türkaslan “Bu canlı bağlantılarda Ülke TV muhabiri Ergül Yeşildağ, Çankaya semtindeki lüks restoranda CHP Milletvekilleri Emine Ülker Tarhan, ilhan Cihaner, Sülehy Batum, Sinan Aygün ve Ankara Cumhuriyet Savcısı Cengiz Köksal ile restoranın sütunlarla kapatılmış kuytu köşesinde oturduğumu, arkam dönük vaziyette görüntü vermemeye çalıştığımı, bu restorana benim aynı kişilerle sık sık geldiğimi, haftada 1-2 kez buluştuğumuzu ifade etmiş, programın spikeri de bu sözde buluşmaya, gerçeğe aykırı ve maksatlı yorumlar katmıştır. Ülke TV’de yer alan bu haberde benimle ilgili anlatılanların hiçbiri gerçek değildir” dedi. Habere konu yemekte bulunmadığının altını çizen Türkaslan, söz konusu restorana hayatı boyunca hiç gitmediğinin, hatta yerini dahi bilmediğini belirtti.

Haber tamemen yalan 

Türkaslan, açıklamasında, yayınlanan haberin tamamen yalan, uydurma ve maksatlı olduğunu kaydederken, şu değerlendirmede bulundu:

“Adı geçen televizyon kanalını arayarak cevap hakkımı kullanmak istedim ancak cevap hakkına saygısızlığın sonucu olsa gerek ki, yayına bağlanma isteğim yerine getirilmedi. Gerçeğe aykırıdan öte tamamen yalan olan bu haberde sık sık Deniz Feneri soruşturmasının eski savcısı olduğum vurgulanarak, bu yemek sırasında soruşturma ile ilgili konuştuğum ima edilmiştir. Yapılan maksatlı, yalan ve iftira ile dolu haber ve yayın nedeniyle, hukuki haklarım saklı kalmak üzere, kamuoyunun bilgilendirilmesini yararlı gördüğüm için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım.”

Kaynak : Cumhuriyet Haber Portalı

  

  

  

*


CANLI RADYO & TV

Soylu’nun sözlerine sert tepki

TÜİK Başkanlığı’na yeni atama