Yardım çeklerini yakınlarına dağıtmış!

Arınç’tan şok suçlamalar…

AKtroller birbirine girdi..

Apple Glass üretimi için hazırlıklar başladı

Intel Core i9-10900K hız aşırtma rekoru kırdı!

iPad Pro 2020 inceleme!

  • Milli Eğitim'in tarikatlarla protokolü, buzdağının görünen kısmı mı? DW HABER 18.12.2023

Sedat Peker’den Süleyman Soylu’nun akrabası ‘Sadık Soylu’ iddiası

Sedat Peker, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndaki bir bürokrat hakkında açılan FETÖ soruşturmasının, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun akrabası olduğunu iddia ettiği Sadık Soylu tarafından kapatıldığını söyledi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda görevli bürokrat Erdal Kayapınar hakkında açılan FETÖ soruşturmasının kapatıldığını iddia etti.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun akrabası olduğu belirtilen Sadık Soylu’nun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bürokratları ile Ankara’daki bir iş merkezinde sık sık görüştüğünü iddia etti. Sadık Soylu isimli kişinin, ‘görevi olmamasına rağmen’ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda olduğunu iddia eden Peker, Erdal Kayapınar isimli bürokratla olan yakın ilişkiyi de anlattı.

Peker, “Süleyman Soylu’nun yeğeni Sadık Soylu Ankara’da müsteşar gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yerleşmiş. Sanki bakanlığı Murat Kurum değil de Sadık Soylu yönetiyor. Sadık Soylu, Ankara’da devlete ait Next Level iş merkezinde sürekli bürokrat ve iş insanlarıyla görüşüyor” iddiasında bulundu.

Peker, hakkındaki FETÖ soruşturmasının kapatıldığını iddia ettiği Erdal Kayapınar hakkında şunları söyledi:

“Bu kişi gerçekten FETÖ’cüyse… Tabii FETÖ’cü olduğunu bilmiyorum. Ama her şeyi depoluyordur ‘Bu işin hesabı olacak’ diye. Şimdi kat kat imarlar çıkıyorsunuz. Bu Sadık Soylu’nun resmi bir görevi yok. Devletin binasında nasıl oturuyor müsteşar gibi? Neden devletin bütün görevlileri, iş adamları orada? Sayın savcılar; bir yazı yazacaksınız, ‘HTS kayıtları gelsin.’ Hangi bürokratlar bu kişinin yanına geliyor, telefonla görüşüyor? İddia ediyorum: O Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndaki bürokrat, Murat Kurum’u o kadar aramıyordur.”

Kaynak : http://www.krttv.com.tr/

Yorumlara Kapalı.

SİTE İÇİ ARAMA

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

SON EKLENENLER

Soylu’nun sözlerine sert tepki