GÜNDEM – ARŞİV

Arınç’tan şok suçlamalar…

AKtroller birbirine girdi..

Apple Glass üretimi için hazırlıklar başladı

Intel Core i9-10900K hız aşırtma rekoru kırdı!

Soylu’nun sözlerine sert tepki

Arınç’tan şok suçlamalar…

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç koronavirüs salgını sonrası camilerde okunan duaları abartılı buldu. Arınç, her gün yatsı ezanından sonra dua okunmasını eleştirdi. Arınç’ın bu sözlerine kendi mahallesinden eleştiriler gelmişti. Arınç o eleştirilere cevap verdi. 

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç koronavirüs salgını sonrası camilerde okunan duaları abartılı buldu. Arınç, her gün yatsı ezanından sonra dua okunmasını eleştirdi. Sosyal medyada, “bunları bir CHP’li söylese taşa tutulmuştu” yorumları yapıldı.

Arınç, Youtube’da yayınlanan Kemal Öztürk’ün programında, ezanlardan sonra okunan dualar için “Bana kalırsa ben bu bir ‘bid’at’tir. İnsanları nefret mi ettiriyoruz yoksa insanların dini duygularını daha mı canlı tutuyoruz?” diye sordu.

Arınç’ın sözlerinin gündem olmasından sonra hükümete yakın isimler Twitter’da “Arınçİstifa” hashtag’ini paylaşmışlardı.

Arınç, tepkiler üstüne Twitter hesabı üzerinden açıklama yayımladı. Arınç, sözlerinin arkasında olduğunu belirterek, “Söylediğim sözlerin arkasındayım. Her yerde ve her platformda da savunurum. Bu sözlerimden yola çıkarak, beni FETÖ’cü, darbe yanlısı, ezandan-salavattan rahatsız olan biri gibi göstermeye çalışan, bu camia için utanç verici yalanlar, iftiralar, hakaretlerle dolu bu kampanyayı nefretle kınıyorum. Bu insanların beni anlamalarını da beklemiyorum” ifadelerini kullandı. 

Arınç’ın açıklaması şu şekilde: 

“BU ÜSLUP PARTİMİZE ZARAR VERİR”

“11 Mayıs 2020 tarihinde Kemal Öztürk’ün Youtube kanalına yaptığım açıklamaların ardından, sosyal medyada ve bazı medya organlarında aleyhime yoğun bir kampanya başlatıldı. Malum bir merkezden yönetilen bu kampanya nedeniyle kısa bir açıklama yapmam gerekti. FETÖ ya da bir başkası, tüm darbelere ve darbe sevenlere karşı çıkacak insanlardan biriyim. Demokrasi mücadelesi ve darbe karşıtlığı ile geçen tüm siyasi hayatım bunun delilidir. Ancak darbe karşıtlığı yapacağım diye ölüm listeleri hazırlayan, insanların mahremiyetine dil uzatan, birilerini isim vererek tedhit eden, artık dengesi bozulmuş bir güruhu eleştiriyorum. Bu üslup, bu dil, bu tutum en başta demokrasiye , dinin inançlarımıza, ülkemize ve nihayatinde partimize zarar verir. Buna dur demek gerekir. Ömrünü dini bir hayat sürmeye adamış birisiyim. Koronavirüs nedeniyle camilerden ve minarelerden okunan salavataları, duaları daha güzel okumanın ve ayarında yapmanın faydalı olacağını dile getirdim. Bununla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığımızın bir kamuoyu araştırması yaparak durumu gözden geçirmesinin faydalı olacağı kanaatindeyim.

“SÖYLEDİĞİM SÖZLERİN ARKASINDAYIM”

 Bu iki konuda söylediğim sözlerin arkasındayım. Her yerde ve her platformda da savunurum. Bu sözlerimden yola çıkarak, beni FETÖ’cü, darbe yanlısı, ezandan-salavattan rahatsız olan biri gibi göstermeye çalışan, bu camia için utanç verici yalanlar, iftiralar, hakaretlerle dolu bu kampanyayı nefretle kınıyorum. Bu insanların beni anlamalarını da beklemiyorum.

“HİÇBİR MAKAM, KURUM, UNVAN BÂKİ DEĞİL”

Zira bu kampanyayı yapanların ve sözcülük edenlerin; bir gün ülke, millet, din ya da dava diye bir dertleri olmadığı acı bir şekilde anlaşılacaktır. Hiçbir kurum, hiçbir makam, hiçbir unvan bâki değildir. Hepsi gelip geçicidir. Bunlar için insanın haysiyetini, onurunu, kişiliğini, ilkelerini çiğnemesi zavallılıktır. İnandığım değerler, ilkeler ve onurumla doğruya doğru, yanlışa yanlış demeyi sürdüreceğim.

İşte o açıklama:

Kaynak : krttv.com.tr

Yorumlara Kapalı.

SON EKLENENLER

iPad Pro 2020 inceleme!