CHP’li Veli Ağbaba’dan Melih Gökçek’e: O, siyasetteki ‘FETÖ’ imamıdır

Print Friendly, PDF & Email

Fotoğraf: DHA (Arşiv)

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ‘FETÖ’nün siyasetteki imamı olduğunu öne sürdü.

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke ile beraber Adana’da gündemi değerlendiren Ağbaba, ‘Sol Siyaset ve FETÖ ilişkileri’ isimli kitabı geçen günlerde çıkan Melih Gökçek’in ‘FETÖ’nün siyasi imamı olduğunu söyledi: “Boşuna yazmadı o kitabı. O siyasetteki ‘FETÖ’ imamıdır. Karısının ismini ‘FETÖ’ okullarına veren, parsel parsel Ankara’yı teslim eden siyasetin imamı utanmadan çıkmış kitap yazmış. Solda, o topraklarda ‘FETÖ’ yetişmez, onu bilin. ‘FETÖ’ ile ilgili Akıncı iddianamesinde siyasi ayak yok diyorlar. Bu iddianameyi bakanlık koridorlarında değiştirenler, müdahale edenler darbenin siyasi ayağıdır. Şu anda meclistedir ve hükümettedir. Siyasi ayak olmadan darbenin planlanması ve yapılması mümkün değildir.”

Kerkük’ün ‘Evet’ kampanyası için Barzani’ye ‘teslim edildiğini’ de savunan Ağbaba, “Barzani ‘Evet’ demenin karşılığında Kerkük’ü almıştır. Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden cesaret almadan Barzani’nin Türk şehri olan Kerkük’e bayrak asması mümkün değil. ‘Evet’ karşılığında Kerkük satılmıştır. Geçmişte petrol karşılığında nasıl tavizler verilmişse hükümet Barzani ile pazarlık yapmıştır ve Kerkük’ü teslim etmiştir” dedi.

Kaynakhttp://www.diken.com.tr/

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.