Bakan Soylu hakkında suç duyurusu

Soylu’nun sözlerine sert tepki

‘Milli Eğitim’ Bilal’e emanet…

CANLI RADYO & TV

Yardım çeklerini yakınlarına dağıtmış!

TÜİK Başkanlığı’na yeni atama

AKtroller birbirine girdi..

İmamoğlu’ndan Kültür Bakanı’na Mektup

‘İki bakan yolsuzluk iddialarını geçiştiriyor’

Print Friendly, PDF & Email

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın, kendisinin gündeme getirdiği yolsuzluk iddialarını geçiştirmeye çalıştığını söyledi.

Ankara- Erdoğdu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, son bir ayda, Bayraktar ve Yıldız ile ilgili yolsuzluk iddialarına ilişkin belgeleri kamuoyu ile paylaştığını belirtti. 

Ortaya koyduğu iddiaların açık ve net olduğunu, ancak her iki Bakanın da iddiaları geçiştirmeye çalıştığını ileri süren Erdoğdu, şunları kaydetti:

”Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, özel bir şirketin, banka kredilerine TOKİ’nin gayrimenkullerinin teminat olarak verilmesine göz yummuştur. Bayraktar, bu kredilerin batması sonucunda, devlet malına haciz konulmasına ve satılmasına neden olmuştur. Tüm bu olaylardan sonra TOKİ’yi dolandıranların kurduğu yeni şirkete 450 milyon lira tutarında 3 yeni ihale daha verilmiştir.

Enerji Bakanı Yıldız, kendi Bakanlığı’nda, ihaleye fesat karıştırdığı Yargıtay kararıyla kesinleşmiş olan şirketlere, mevzuatlara aykırı biçimde milyarlarca liralık yeni ihaleler verilmesine göz yummuştur.”

Her iki Bakan’ın da kendilerine emanet edilen yetkilerini kötüye kullandığını iddia eden Erdoğdu, ”Bu açıklama her iki Bakana da meydan okumadır. Eğer zerre kadar cesaretleri varsa karşıma çıkarlar ya da yolsuzluğa bulaşmış korkaklar olarak tarihe geçerler” dedi.

Kaynak : Cumhuriyet Haber Portalı

Bu bölümden isterseniz konu içeriğine ilişkin olmak üzere
görüş ve değerlendirmelerinizi paylaşabilirsiniz..

  

  

  

*