BİLİM & TEKNOLOJİ

  • Apple Glass üretimi için hazırlıklar başladı

AKtroller birbirine girdi..

Erdoğan’ı eleştirmek tutuklanma nedeni…

‘Milli Eğitim’ Bilal’e emanet…

Apple Glass üretimi için hazırlıklar başladı

Deniz Feneri’nden bitkisel hayata

Print Friendly, PDF & Email

Savcıların görevden alınmadan önce Almanya ziyaretlerinde çekilen bir fotoğrafı. Soldan sağa Mehmet Tamöz, Abdulvahap Yaren ve Nadi Türkarslan.

Deniz Feneri savcılığından el çektirilen Nadi Türkarslan ve Abdulvahap Yaren’in basın soruşturma bürosundaki görevlerine de son verildi. Daha pasif birime atanan iki savcı, bitki çeşitlerine ait islahatçı haklarının korunması gibi konular üzerinde çalışmalar yapacak.

ANKARA – Ankara Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Kuriş’ in kararı ile üç yıl boyunca Deniz Feneri soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcıları Nadi Türkarslan ve Abdulvahap Yaren başka bir birimde görevlendirildi.

Savcılar Türkarslan ve Yaren, artık Fikri ve Sınai Haklar Soruşturma Bürosu’nda görev yapacaklar.

Markaların ve bitki çeşitlerine ait islahatçı haklarının korunması, endüstriyel tasarımların korunması hakkında işlenen suçları araştıracaklar.

Deniz Feneri sanıklarının başvurusu üzerine Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu evrakta tahrifat ve görevi kötüye kullanma iddiasıyla iki savcı hakkında soruşturma başlatmıştı.

Bu soruşturma tamamlanmadan Türkarslan ve Yaren, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Kuriş’in kararı ile Deniz Feneri soruşturmasından da alınmıştı.

Kaynak : NTVMSNBC

Bu bölümden isterseniz konu içeriğine ilişkin olmak üzere
görüş ve değerlendirmelerinizi paylaşabilirsiniz..

  

  

  

*


CANLI RADYO & TV

Soylu’nun sözlerine sert tepki

TÜİK Başkanlığı’na yeni atama

iPad Pro 2020 inceleme!