BİLİM & TEKNOLOJİ

  • WhatsApp koronavirüs nedeniyle bir özelliğini güncelledi

AKtroller birbirine girdi..

Erdoğan’ı eleştirmek tutuklanma nedeni…

‘Milli Eğitim’ Bilal’e emanet…

Apple Glass üretimi için hazırlıklar başladı

Perinçek ‘teşhisi koydu’: AKP’nin tek başına iktidarının sonu geldi

Print Friendly, PDF & Email

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, referandum sonucu için “AKP’nin tek başına iktidarının sonu geldi” dedi.

Partisinin Balıkesir il teşkilatının yemeğinde konuşan Perinçek sözlerine şöyle başladı: “Bu referandumu özetleyecek olursak, AKP iktidarının sonu gözüktü. Bu maçın galibinin olmadığı görülüyor. Neredeyse yüzde 50-50 bir sonuç çıktı. Ama bu maçın birinci devresiydi. Şimdi ikinci devresi var. Türkiye 2019’da seçime gidecek. Belki 2018’de, belki 2017’nin sonunda seçime gidecek. Bu başka mesele ama, AKP’nin tek başına iktidarının sonu geldi.”

‘Vatan Partisi’nin üstünlükleri var’

Doğu Perinçek Fotoğraf: DHA (Arşiv)

Türkiye’nin birinci meselesinin ‘teröre karşı kesin kararlı ikna edici bir tavır, vatan bütünlüğü, terör örgütlerinin temizlenmesi’ olduğunu söyleyen Vatan Partisi lideri, “Burada Vatan Partisi’nin üstünlükleri var. Hem PKK’ya, hem FETÖ’ye tavır alıyor. Bu terörü kazımak için komşu ülkelerle işbirliği programını da bir altın gibi elinde tutuyor” dedi.

‘Ne demokrasisi?’

Terörün ancak silahla bitirilebileceğini savunan Perinçek, bu işin ‘CHP’nin yaptığı gibi, barışçı yolla ve demokrasiyle’ çözülmeyeceğini kaydetti.

Perinçek şöyle devam etti: “Ne demokrasisi? Adam silahını almış, senin Mehmetçiğini vuruyor. Sen ona daha ne vereceksin? Belediyeleri vermişsin, her türlü mitingini yapıyor, polise tokat atıyor. Türkiye’de teröristlere özgürlük vererek, Kürt sorununun çözümü geçti. Bunlar ancak silahla bastırılır. AKP, PKK’nın üzerine silahla gittiği için bunun meyvesini topladı. CHP ise ‘Barışa, demokrasiye aykırı’ diye hep buna karşı çıktı. Burası bir çıkmazdır.”

‘Mustafa Kemal Atatürk’ü hatırlayalım’

‘Erdoğan’a alternatif’ bir hükümet formülünün hayata geçirilmesi gerektiğini söyleyen Perinçek, “Evet, bu millet Tayyip Erdoğan yönetiminden soğudu ama, bir milli hükümeti göstereceğiz ki seçimleri kazanalım, milleti yanımıza çekelim ve bir hükümet kuralım. Erdoğan karşıtlarına çok iyi anlatmamız gerekiyor. Mustafa Kemal Atatürk’ü hatırlayalım. Mustafa Kemal ‘Düşman kötüdür, padişah kötüdür’ demek yerine Anadolu bozkırının ortasında bir hükümet kurdu. ‘Ya İstiklal ya ölüm’ diyerek hedef gösterdi. Atatürk Anadolu’da bir hükümet kurmasaydı, ne ordumuz olurdu, ne milletten vergi alabilirdik. Temel mesele Anadolu’da padişah hükümetine alternatif bir hükümet kurmaktı” dedi.

Kaynakhttp://www.diken.com.tr/

Bu bölümden isterseniz konu içeriğine ilişkin olmak üzere
görüş ve değerlendirmelerinizi paylaşabilirsiniz..

  

  

  

*


Soylu’nun sözlerine sert tepki

TÜİK Başkanlığı’na yeni atama

iPad Pro 2020 inceleme!