Erdoğan ‘aldatılma tarihi’ni yeniden yazdı: Siyasi hayatımda aldanan olmadım

Print Friendly, PDF & Email

Daha önce bir kez doğrudan, bir kez de dolaylı olarak aldatıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Siyasi hayatımda ne aldanan ne aldatan oldum” dedi.

‘Aksaray’daki ’37. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimini ‘kontrollü darbe girişimi’ olarak niteleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir kez daha hedef aldı.

CHP liderinin 15 Temmuz’u karaladığını ve şehitlerin ruhlarına acı verdiğini savunan Erdoğan şöyle devam etti: “Ne diyor, çok çirkin, şu ifadeye bak. Diyor ki ’15 Temmuz örtülü darbedir.’ Sen şehitlerimize bu hakaret yetkisini nereden buldun? Örtülü darbeyse zerre kadar haysiyetin varsa şahsiyetin varsa çık dosyalarını ortaya koy. Biz de gereğini yapalım. Siyasi hayatımda ne aldanan ne aldatan oldum. Bundan sonra da ne aldanan ne aldatan olacağız.”

Ergenekon, Balyoz…

Ancak Erdoğan daha bir kez doğrudan, bir kez de dolaylı olarak ‘aldatıldığını’ söylemişti.

20 Mart 2015 tarihinde Harp Akademileri Komutanlığı’nda bir konuşma yapan Erdoğan, eski genelkurmay başkanı İlker Başbuğ ve pek çok subayın tutuklandığı Balyoz ve Ergenekon gibi davalar hakkında, “Samimiyetle ifade ediyorum, eski genelkurmay başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına şahsen gönlüm hiçbir zaman razı olmadı” demiş ve şöyle devam etmişti: “Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı.”

YouTube Preview Image

Gülen Cemaati

Erdoğan son olarak da 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, çatı iddianamesinin bir numaralı sanığı Fethullah Gülen ve Gülen Cemaati’nin devlet kurumlarında kadrolaşmasına izin vermeleri hakkında şöyle demişti: “Biz de üç dört yıl bu propagandaya geldik. Bunu itiraf etmem lazım. İyi niyetimizin kurbanı olduk bunu da ifade etmem lazım.”

Kaynakhttp://www.diken.com.tr/


YouTube Preview Image

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız.