Yardım çeklerini yakınlarına dağıtmış!

Arınç’tan şok suçlamalar…

AKtroller birbirine girdi..

Apple Glass üretimi için hazırlıklar başladı

Intel Core i9-10900K hız aşırtma rekoru kırdı!

iPad Pro 2020 inceleme!

  • Milli Eğitim'in tarikatlarla protokolü, buzdağının görünen kısmı mı? DW HABER 18.12.2023

Microsoft, Windows 11 oyun performans sorununu çözen yamayı yayınladı

Microsoft, bazı Windows 11 kullanıcılarının oyun performansı sorunları nedeniyle Windows 11 22H2 güncellemesine yükseltme yapmasını engellemişti. Şimdi ise bu sorun için yama yayınlandı.

Microsoft, Windows 11 22H2 güncellemesinde karşılaşılan, kullanıcıların bazı oyunlarda düşük performans veya takılma sorununa neden olan hata için bir düzeltme yayımladı. Yazılım devi bu ayın başlarında Windows 11 22H2 güncellemesinin dağıtımını bu sorunu çözmek için askıya almıştı.

Microsoft, Windows 11 22H2 güncellemesinde karşılaşılan düşük oyun performansına, son kullanıcı tarafından kullanılması amaçlanmayan GPU hata ayıklama özelliklerinin yanlışlıkla devreye girmesinin neden olduğunu açıklamıştı.
Microsoft, sorun yaşayan uygulamaları ve oyunları tam olarak listelemese de, etkilenen oyunlara sahip sistemler için Windows 11 2022 Güncellemesini durdurmuştu ve manuel olarak da yükseltme yapılmaması gerektiğini önermişti. Şimdi ise Micorosft, bu korumayı kaldırdı ve sorunları düzelten KB5020044 sürüm güncellemesini yayınladı.

Windows 11 oyun performans sorunu nasıl çözülür?

Ek olarak Nvidia’nın en son Windows 11 2022 Güncellemesi ile birlikte takılmalara ve kare hızı düşüşlerine de neden olan bazı sürücü sorunları da vardı. Ancak bunlar zaten firma tarafından Eylül/Ekim döneminde yayınlanan sürücülerle giderilmişti. Eğer halihazırda Windows 11 22H2 sürümündeyseniz ve performans sorunu yaşıyorsanız Ayarlar > Windows Update kısmına gelmeniz ve güncellemeleri denetlemeniz, ardından ilgili KB5020044 yamasını yüklemeniz gerekiyor.

Kaynak : donanimhaber.com

Yorumlara Kapalı.

SİTE İÇİ ARAMA

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

SON EKLENENLER

Soylu’nun sözlerine sert tepki